+ 372 600 0199

info@geenitestid.ee

OÜ myInnerGo

Mäealuse 4, 12618, Tallinn, Eesti

Jälgi meid

Kuidas käib geenitesti tegemine?

Kuidas käib geenitesti tegemine?

Kuidas teha geenitesti? Kas ma pean selleks verd andma? Kus ma saan geeniproovi anda? Kui kaua tuleb vastust oodata? Kui kaua proov säilib? Mis minu DNA-st edasi saab? Tihti pöördutakse meie poole eespool nimetatud küsimustega, seega selgitame veidi põhjalikumalt, kuidas geenitesti tegemine täpsemalt käib.

 

Kuidas võtta geeniproovi?

Geenitesti tegemine on väga lihtne, kiire ja valutu. Testi saab teha mugavalt kodust lahkumata selleks ei ole vaja kuskile kohale tulla ega verd anda. Geeniproov võetakse steriilse vatipulgaga põse siseküljest. Nii saab koguda vatipulgale suu limaskesta rakke, millest seejärel eraldatakse laboris DNA. Geeniproovi võtmiseks saadetakse teile steriilses pakendis korgiga suletav plasttops ja vatipulk ning lisaks ka kuivatuskapsel. Kuivatuskapsel on vajalik proovi paremaks säilitamiseks. See võimaldab proovil säilida isegi aastaid, mistõttu ei tasu karta, et prooviga transpordi käigus midagi juhtub. Teie andmeid ja bioloogilist materjali kasutatakse vaid geenitesti tegemiseks ning pärast analüüsi teostamist DNA proov hävitatakse.

Geeniproov tuleb võtta vähemalt 1 tund pärast söömist, joomist ja hambapesu ning enne proovi võtmist tuleb suud hoolikalt veega loputada. Proovivõtuks tuleb vatipulgaga hõõruda põse sisekülge ca 1 minut 30 sekundit ühelt ja 30 sekundit teiselt poolt. Selleks tuleb rakendada umbes sarnast survet nagu hambaid pestes hambaharjale. Allpool toodud videost saad vaadata ja veenduda, et proovi võtmine on tõepoolest äärmiselt lihtne.

Kui sa tahad teada, millist põnevat infot geenid sinu kohta räägivad, siis ei ole vaja teha muud kui esitada tellimus meie kodulehel. Testide valiku ja täpsemad kirjeldused leiate SIIT. Seejärel saadame teile kodusele aadressile või sobivasse Omniva pakiautomaati proovivõtmiseks vajalikud tarvikud, täpsed juhised ning küsimustiku. Proov ja küsimustik tuleb meile laborisse tagasi saata. Selle jaoks on testkomplektiga kaasas spetsiaalne makstud vastusega ümbrik. Ühtegi lisakulu seega proovi tagastamisega ei kaasne. Ümbriku saab viia kas otse postkontorisse või panna Omniva kirjakastidesse, mille asukohad leiate SIIT (fail nimega Kirjakastide register (XLS)).

 

Kas testi saab ka kellelegi teisele osta?

Testi võid tellida endale või miks mitte kinkida ka oma lähedasele. Testkomplektiga saadetakse teile personaalne kood, mis tuleb registreerida meie kodulehel. Selleks tuleb kodulehel luua kasutaja kas kohe testi ostes või alles koodi kättesaamisel. Kui tellid testi kellelegi teisele, siis ei ole vaja ennast kasutajaks registreerida, vaid seda saab teha testi saaja ise. Kui tahad geenitesti kellelegi kinkida, siis heaks lahenduseks on FiguraGen kingitus, mis saadetakse kaunis kinkepakendis. Kui soovid testi otse sõbrale või lähedasele kodusele aadressile saata, siis tuleb testi tellides teha linnuke vastavasse lahtrisse ja lisada tema kontaktandmed (vaata allpool olevalt pildilt).

 

Kui kaua tuleb geenitesti vastust oodata?

DNA analüüsile ja vastuse koostamisele võib minna 2-8 nädalat alates päevast, kui proov on laborisse tagasi jõudnud. Kui proov on laborisse jõudnud, teavitame teid sellest e-maili teel. Samuti saabub e-mail, kui vastus on kodulehele üles laetud.

Vaata ka geeniteste tutvustavat videot!

Teadmised oma geneetilistest iseärasustest aitavad sul tervislikumalt elada!

 

No Comments

Lisa kommentaar