+ 372 600 0199

info@geenitestid.ee

OÜ myInnerGo

Mäealuse 4, 12618, Tallinn, Eesti

Jälgi Meid
 

Testid

Geenitestide labor  >  FiguraGen Lacto geenitest

FiguraGen Lacto geenitest

75.00

FiguraGen Lacto geenitest aitab välja selgitada geneetiliselt päritava laktoositalumatuse olemasolu.

Kategooria:

Kas teadsid, et laktoositalumatus võib olla põhjustatud vaid ühe geeni muutustest?

FiguraGen Lacto geenitest aitab välja selgitada geneetiliselt päritava laktoositalumatuse olemasolu.

Laktoositalumatus ehk hüpolaktaasia on ainevahetushäire, mille põhjuseks on inimorganisimi võimetus toota laktaasi.

Laktaas on ensüüm, mis lõhustab soolestikus laktoosi ehk piimasuhkrut. Laktaasi puudujäägi tõttu ei ole võimalik laktoosi lagundada. Imendumata laktoos liigub edasi jämesoolde, kus bakterid lõhustavad laktoosi gaasideks ja hapeteks. Tekkinud ühendid ärritavad soolt ja põhjustavad ebamugavustunnet, kõhupuhitusi ja- lahtisust, kõhukorisemist ja valu. Neid sümptomeid saab vältida piimatoodete tarbimise piiramisega.

Laktoositalumatus võib olla geneetiliselt päritav. Geneetiliselt päritavat laktoositalumatust esineb Eestis ligikaudu 20-30% elanikkonnast.

Teadusuuringud on kindlaks teinud geneetilise variatsiooni (rs4988235), mis on primaarse laktoositalumatuse peamiseks põhjuseks Euroopa päritolu inimeste seas. Tuginedes teadusuuringutele on välja töötatud geenitest FiguraGen Lacto, mis aitab määrata, kas inimesel esineb geneetiliselt päritav ehk primaarne laktoositalumatus.

Arvestada tuleb, et geneetiliselt päritava laktoositalumatusega on seotud ka teised harva esinevad variatsioonid, mida FiguraGen Lacto testis ei uurita.

Laktoositalumatusega seotud geneetiline variatsioon ei põhjusta kõigil inimestel ühesuguseid sümptomeid. Piimatoodete söömisest tingitud haigusnähtude ilmnemine sõltub ka sooles elavatest bakteritest ja toitumisest.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “FiguraGen Lacto geenitest”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga