+ 372 600 0199

info@geenitestid.ee

OÜ myInnerGo

Mäealuse 4, 12618, Tallinn, Eesti

Jälgi meid
 

Testid

Geenitestide labor  >  FiguraGen Weight+Vita geenitest

FiguraGen Weight+Vita geenitest

150,00

Kas teadsid, et geenid mõjutavad kehakaalu 40-70% ulatuses ja määravad ka mikrotoitainete puuduse riski ja sellest tulenevaid haiguste riske? Geneetikute ja toitumisspetsialistide koostöös on välja töötatud FiguraGen Weight+Vita geenitest, mis aitab tervislikumalt toituda ja efektiivsemalt kaalu alandada ning kontrolli all hoida. Testis analüüsitakse geneetilisi variatsioone, mis on seotud ülekaalulisuse riski, ainevahetuse eripärade, isude ja maitse-eelistuste eripärade ning füüsilise treeningu mõjuga kehakaalule. Lisaks uuritakse geneetilist eelsoodumust erinevate mikrotoitainete puuduse tekkeks. Testis analüüsitakse A-, B6-, B9-, B12- ja D-vitamiini ning raua, magneesiumi, kaltsiumi, seleeni, koliini ja oomega-3 rasvhapete puuduse tekkeriske ning organismi antioksüdantide vajadust.

FiguraGen Weight+Vita geenitestist

Geneetikute ja toitumisspetsialistide koostöös on välja töötatud FiguraGen Weight geenitest, mis aitab tervislikult toituda ja efektiivsemalt kaalu alandada ning säilitada. Testis analüüsitakse 55 geneetilist variatsiooni 51 geenis, mis on seotud ülekaalulisuse riski, ainevahetuse eripärade, mikrotoitainete vajaduse ja füüsilise treeningu mõjuga kehakaalule.


Analüüsitavad geenid: FTO, CPLX3, CYP1A1, CYP1A2, GCKR, ADORA2A, MC4R, TNF-alfa, APOA2, INSIG2, LPL, ADRB2, ADRB3, PLIN1, PPARG, TFAP2B, TCF7L2, APOA5, UCP1, UCP2, IL-6, BDNF, ADIPOQ, TAS1R3, TAS1R2, TAS1R1, ALPL, FUT2, TCN2, GC, DHCR7, CYP2R1, SLC19A1, MTHFR, MTRR, BCMO1, TF, TMPRSS6, VDR, LRP5, ATP2B1, MUC1, GPX1, GPX4, CHDH, MTHFD1, PEMT, SOD2


Tutvu näidisvastusega: Weight Vita


FiguraGen Weight+Vita geenitest aitab:

 • teada saada kaalutõusu riskid
 • leida geneetiliselt sobiva dieedi (tasakaalustatud dieet, kõrge valgusisaldusega dieet, madala rasvasisaldusega dieet, vähendatud süsivesikute sisaldusega dieet, Vahemere dieet)
 • teada saada, kuidas sinu keha erinevaid toitaineid omastab ja leida sinu keha jaoks sobiva makrotoitainete (rasvade, valkude ja süsivesikute) osakaalu menüüs
 • hinnata treeningu mõju ja kalorite piiramise toimet kehakaalule
 • teada saada isu ja toidueelistuse eripärad (kas näiteks suure magusaisuga on seotud geenid?)
 • teada saada, milliste miktotoitainete puudus sind ohustada võib
 • teada saada, milline on sinu kehaomane antioksüdantne kaitsesüsteem
 • geenitesti raport sisaldab lisaks toitumissoovitustele ka analüüsi andmete põhjal koostatud sobiva kaloraažiga 3-päeva näidismenüüd

Testis analüüsitakse järgnevate mikrotoitainete puuduse tekkeriske:

 • B6-vitamiin on oluline südame-veresoonkonna haiguste ennetamisel. Selle vitamiini puudus soodustab muuhulgas depressiooni ja aneemia teket.
 • B12-vitamiin on oluline vaimse heaolu ja normaalse vereloome tagamisel, kusjuures puudusele omased tunnused võivad ilmneda alles aastate pärast.
 • D-vitamiinil on tähtis roll luude ja hammaste tervise hoidmisel. D-vitamiini puudus tõstab osteoporoosi ehk luuhõrenemise tekkeriski.
 • Folaat on oluline organismi kasvamiseks ja närvisüsteemi normaalseks toimimiseks. Puudust seostatakse vaimse väsimuse, ärrituvuse, unustamise ja unetusega. Folaadi kohta saad rohkem lugeda SIIT.
 • A-vitamiin on tähtis immuunsüsteemi ja limaskesta uuenemisel, arengus ja nägemisel. Nii üleliigne kui ka liiga vähene A-vitamiini tase emaorganismis võib põhjustada sünnidefekte.
 • Raua põhiline ülesanne organismis on hapniku transport. Kas teadsid, et rauapuudus on kõige sagedasem ainevahetushäire? Rauapuudus võib põhjustada aneemiat.
 • Kaltsium on oluline mineraal luude arengus ja nende tugevuse säilitamises. Kaltsiumipuudus võib põhjustada hüpertooniat ehk kõrgvererõhutõbe, ülekaalulisust ja premenstruaalset sündroomi.
 • Magneesium on vajalik meie organismis enam kui 300 ainevahetusreaktsioonis. Magneesiumipuudus võib põhjustada krampe, väsimust, kõrgvererõhutõbe ning II tüüpi diabeeti. Magneesiumi kohta saad rohkem lugeda SIIT.
 • Seleen on võimas antioksüdant, mis kaitseb meid haiguste ja enneaegse vananemise eest ja omab olulist rolli hormonaalse tasakaalu säilitamisel. Seleenipuudust on seostatud suurenenud riskiga vähi, südamehaiguste, põletike, astma ja paljude teiste haiguste tekkeks, lisaks suurendab puudus vastuvõtlikkust infektsioonidele. Seleeni kohta saad rohkem lugeda SIIT.
 • Oomega-3 rasvhapped on olulised südamele, veresoontele, silmadele ja ajule. Rasvhapete puudust ning vale osakaalu ajus on seostatud düsleksia, hüperaktiivsuse, depressiooni ja skisofreeniaga.
 • Koliin on mikrotoitaine, millest sageli ei räägita, kuid mis omab väga olulist rolli rakumembraanide terviklikkuse tagamisel, lipiidide ainevahetuses, närvisüsteemi normaalses funktsioneerimises jpm. Koliini kohta saad rohkem lugeda SIIT.
 • Antioksüdandid on ühendid, mis pidurdavad ja reguleerivad reaktiivsete hapnikuühendite ehk ROSide (sh vabade radikaalide) kahjulikku mõju meie organismis. Vabad radikaalid/ROSid kahjustavad DNAd, RNAd, rakumembraane, valke; põhjustavad rakkude surma ja vananemist; on seotud erinevate põletikuliste protsessidega ja haigustega nagu neuroloogilised häired, vähk, diabeet jne. Meie kehal omab selle vastu kaitsesüteemi antioksüdantsete ensüümide näol. Teatud variatsioonid nendes geenides mõjutavad seda, kui hästi on keha võimeline neid ühendeid kahjutuks tegema. Antioksüdantide kohta saad rohkem lugeda SIIT.
FiguraGen Weight+Vita geenitesti raport koosneb 5 osast

KEHAKAALU KONTROLL

AINEVAHETUS JA TOITAINED

ISUD JA MAITSE-EELISTUSED

MIKROTOITAINED

ANTIOKSÜDANTIDE VAJADUS

Personaalsetest soovitustest leiad vastused küsimustele:

 • Milline on Sinu kehamõõtude ja geneetilise riski suhe?
 • Mis on Sinu jaoks tähtsam – kas süüa vähem või liikuda rohkem?
 • Kui palju peaksid sööma ehk milline on sinu keha ja eesmärkide jaoks sobilik optimaalne päevane energiavajadus?
 • Kui palju peaksid trenni tegema?
 • Milline dieet sulle kõige paremini sobib?
 • Mida peaksid teadma kaalu kõikumisest?

Geenitesti raport sisaldab endas põnevaid teadmisi oma geenidest ja selle põhjal koostatud praktilisi ja personaalseid nõuandeid ning näidismenüüd, et oma elustiili ja toitumisharjumusi paremuse poole muuta.

Oma geneetiliste eripärade tundmine aitab teha targemaid ja tervislikumaid valikuid!

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “FiguraGen Weight+Vita geenitest”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib meeldida ka…