Kas teadsid, et vitamiinide ja mineraalainete puuduse teke võib seotud olla geenidega?
Analüüsitavad geenid: ALPL, FUT2, TCN2, GC, DHCR7, CYP2R1, SLC19A1, MTHFR, MTRR, BCMO1, TF, TMPRSS6, VDR, LRP5, ATP2B1, MUC1, GPX1, GPX4, FADS1, ELOVL2, CHDH, MTHFD1, PEMT, SOD2
Tutvu näidisvastusega: NÄIDISVASTUS
Lisaks toitumisele ja elustiilile määravad vitamiinide puuduse riski ja sellest tulenevaid haiguste riske ka geenid. FiguraGen Vita geenitest aitab välja selgitada geneetilise eelsoodumuse vitamiinide ja teiste mikrotoitainete puuduse tekkeks. Lisaks analüüsitakse geene, mis on mõjutavad antioksüdantide vajadust.
Testis analüüsitakse järgnevate mikrotoitainete puuduse tekkeriske:
- B6-vitamiin on oluline südame-veresoonkonna haiguste ennetamisel. Selle vitamiini puudus soodustab muuhulgas depressiooni ja aneemia teket.
- B12-vitamiin on oluline vaimse heaolu ja normaalse vereloome tagamisel, kusjuures puudusele omased tunnused võivad ilmneda alles aastate pärast. B12-vitamiini kohta saad rohkem lugeda SIIT.
- D-vitamiinil on tähtis roll luude ja hammaste tervise hoidmisel. D-vitamiini puudus tõstab osteoporoosi ehk luuhõrenemise tekkeriski.
- Folaat on oluline organismi kasvamiseks ja närvisüsteemi normaalseks toimimiseks. Puudust seostatakse vaimse väsimuse, ärrituvuse, unustamise ja unetusega. Folaadi kohta saad rohkem lugeda SIIT.
- A-vitamiin on tähtis immuunsüsteemi ja limaskesta uuenemisel, arengus ja nägemisel. Nii üleliigne kui ka liiga vähene A-vitamiini tase emaorganismis võib põhjustada sünnidefekte.
- Raua põhiline ülesanne organismis on hapniku transport. Kas teadsid, et rauapuudus on kõige sagedasem ainevahetushäire? Rauapuudus võib põhjustada aneemiat. Raua kohta saad rohkem lugeda SIIT.
- Kaltsium on oluline mineraal luude arengus ja nende tugevuse säilitamises. Kaltsiumipuudus võib põhjustada hüpertooniat ehk kõrgvererõhutõbe, ülekaalulisust ja premenstruaalset sündroomi.
- Magneesium on vajalik meie organismis enam kui 300 ainevahetusreaktsioonis. Magneesiumipuudus võib põhjustada krampe, väsimust, kõrgvererõhutõbe ning II tüüpi diabeeti. Magneesiumi kohta saad rohkem lugeda SIIT.
- Seleen on võimas antioksüdant, mis kaitseb meid haiguste ja enneaegse vananemise eest ja omab olulist rolli hormonaalse tasakaalu säilitamisel. Seleenipuudust on seostatud suurenenud riskiga vähi, südamehaiguste, põletike, astma ja paljude teiste haiguste tekkeks, lisaks suurendab puudus vastuvõtlikkust infektsioonidele. Seleeni kohta saad rohkem lugeda SIIT.
- Oomega-3 rasvhapped on olulised südamele, veresoontele, silmadele ja ajule. Rasvhapete puudust ning vale osakaalu ajus on seostatud düsleksia, hüperaktiivsuse, depressiooni ja skisofreeniaga.
- Koliin on mikrotoitaine, millest sageli ei räägita, kuid mis omab väga olulist rolli rakumembraanide terviklikkuse tagamisel, lipiidide ainevahetuses, närvisüsteemi normaalses funktsioneerimises jpm. Koliini kohta saad rohkem lugeda SIIT.
- Antioksüdandid on ühendid, mis pidurdavad ja reguleerivad reaktiivsete hapnikuühendite ehk ROSide (sh vabade radikaalide) kahjulikku mõju meie organismis. Vabad radikaalid/ROSid kahjustavad DNAd, RNAd, rakumembraane, valke; põhjustavad rakkude surma ja vananemist; on seotud erinevate põletikuliste protsessidega ja haigustega nagu neuroloogilised häired, vähk, diabeet jne. Meie kehal omab selle vastu kaitsesüteemi antioksüdantsete ensüümide näol. Teatud variatsioonid nendes geenides mõjutavad seda, kui hästi on keha võimeline neid ühendeid kahjutuks tegema. Antioksüdantide kohta saad rohkem lugeda SIIT.
Geenitesti vastus sisaldab selgitusi ja testi tulemusel põhinevaid personaalseid soovitusi. Testist saab teada, milliste toiduainete tarbimisele peaks suuremat tähelepanu pöörama või milliseid toidulisandeid lisaks tarbima, et vältida mikrotoitainete puudust ja sellest tingitud haiguste teket.
Helen –
Suured tànud teile armas Geenitestide Labor!
Vàga informatiivne ja lausa eluks vajalik teave minu jaoks.