+ 372 600 0199

info@geenitestid.ee

OÜ myInnerGo

Mäealuse 4, 12618, Tallinn, Eesti

Jälgi meid
 

Testid

Geenitestide labor  >  FiguraGen Vita geenitest

FiguraGen Vita geenitest

125.00

FiguraGen Vita geenitest aitab välja selgitada geneetilise eelsoodumuse vitamiinide ja teiste mikrotoitainete puuduse tekkeks. Analüüsitakse A-, B6-, B9-, B12- ja D-vitamiini ning raua, magneesiumi, kaltsiumi, seleeni ja ülioluliste oomega-3 rasvhapete puuduse tekkeriske.

Kategooria:

Kas teadsid, et vitamiinipuudus võib seotud olla geenidega?

FiguraGen Vita geenitest aitab välja selgitada geneetilise eelsoodumuse vitamiinide ja teiste mikrotoitainete puuduse tekkeks.

Lisaks toitumisele ja elustiilile määravad vitamiinide puuduse riski ja sellest tulenevaid haiguste riske ka geenid. FiguraGen Vita testis analüüsitakse järgnevate vitamiinide ja teiste mikrotoitainete puuduse tekkeriske:

  • B6-vitamiin on oluline südame-veresoonkonna haiguste ennetamisel. Selle vitamiini puudus soodustab muuhulgas depressiooni ja aneemia teket.
  • B12-vitamiin on oluline vaimse heaolu ja normaalse vereloome tagamisel, kusjuures puudusele omased tunnused võivad ilmneda alles aastate pärast.
  • D-vitamiinil on tähtis roll luude ja hammaste tervise hoidmisel. D-vitamiini puudus tõstab osteoporoosi ehk luuhõrenemise tekkeriski.
  • Folaat on oluline organismi kasvamiseks ja närvisüsteemi normaalseks toimimiseks. Puudust seostatakse vaimse väsimuse, ärrituvuse, unustamise ja unetusega.
  • A-vitamiin on tähtis immuunsüsteemi ja limaskesta uuenemisel, arengus ja nägemisel. Nii üleliigne kui ka liiga vähene A-vitamiini tase emaorganismis võib põhjustada sünnidefekte.
  • Raua põhiline ülesanne organismis on hapniku transport. Kas teadsid, et rauapuudus on kõige sagedasem ainevahetushäire? Rauapuudus võib põhjustada aneemiat.
  • Kaltsium on oluline mineraal luude arengus ja nende tugevuse säilitamises. Kaltsiumipuudus võib põhjustada hüpertooniat ehk kõrgvererõhutõbe, ülekaalulisust ja premenstruaalset sündroomi.
  • Magneesium on vajalik meie organismis enam kui 300 ainevahetusreaktsioonis. Magneesiumipuudus võib põhjustada krampe, väsimust, kõrgvererõhutõbe ning II tüüpi diabeeti.
  • Seleen on võimas antioksüdant, mis kaitseb meid haiguste ja enneaegse vananemise eest ja omab olulist rolli hormonaalse tasakaalu säilitamisel. Seleenipuudust on seostatud suurenenud riskiga vähi, südamehaiguste, põletike, astma ja paljude teiste haiguste tekkeks, lisaks suurendab puudus vastuvõtlikkust infektsioonidele.
  • Oomega-3 rasvhapped on olulised südamele, veresoontele, silmadele ja ajule. Rasvhapete puudust ning vale osakaalu ajus on seostatud düsleksia, hüperaktiivsuse, depressiooni ja skisofreeniaga.

Näide FiguraGen Vita geenitesti vastusest

Geenitesti vastus sisaldab selgitusi ja testi tulemusel põhinevaid personaalseid soovitusi. Testist saab teada, milliste toiduainete tarbimisele peaks suuremat tähelepanu pöörama või milliseid toidulisandeid lisaks tarbima, et vältida mikrotoitainete puudust ja sellest tingitud haiguste teket.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “FiguraGen Vita geenitest”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga